• Podłogi drewniane na lata
  Podłogi drewniane na lata
 • Drewno w łazience
  Drewno w łazience
 • Schody
  Schody
 • Renowacja schodów
  Renowacja schodów

Schody praktycznie nieodzowne w każdym domu. Pięknie zaprojektowane i wykonane stają się sztuką. Umiejętnie dobierając drewno z jakiego zostaną wykonane oraz ich formę, mogą stać się głównym elementem wystroju wnętrza.
Nasza firma zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem schodów różnego typu. Wykonujemy schody samonośne i obsadzone na konstrukcji betonowej.

Schody drewniane stanowią nie rzadko złożoną konstrukcję drewnianą, Przed przystąpieniem do ich produkcji niezbędne jest spotkanie z klientem, na którym uzgadniane są szczegóły ich wykonania. Dobierane zostają materiały z jakich zostaną wykonane. Odpowiedni dobór drewna ma tu kluczowe znaczenie. Drewno takie powinno się charakteryzować dużą twardością oraz wysoką stabilnością wymiarową. Wszystkie elementy schodów wykonywane są z drewna litego. Poszczególne elementy takie jak stopnie, podstopnie, podesty wykonywane są z kliku balików klejonych ze sobą. Ma to na celu zminimalizować naprężenia drewna oraz uchronić je przed wypaczeniem. Całość schodów jest czterokrotnie lakierowana, zapewnia to wysoką odporność na przedwczesne zniszczenie powierzchni lakierniczej.

Do wykonania poręczy stosuje się obecnie połączenia różnych typów materiałów. Stal nierdzewna oraz szkło wspaniale komponują się z drewnem. Dzięki temu możemy uzyskać kształt oraz formę poręczy niedostępną dla klasycznych poręczy drewnianych.