• Podłogi drewniane na lata
    Podłogi drewniane na lata
  • Drewno w łazience
    Drewno w łazience
  • Schody
    Schody
  • Renowacja schodów
    Renowacja schodów

Każda podłoga po jakimś czasie wymaga ponownego cyklinowania. Jest to związane z codzienną jej eksploatacją, narażając ją na zarysowania i stopniowe zużycie. Odstępy czasowe pomiędzy jej kolejnymi renowacjami uzależnione są od intensywności użytkowania oraz od wytrzymałości lakieru nawierzchniowego. Specjalizujemy się w renowacji starych podłóg oraz wykańczaniu nowych. Posiadamy nowoczesne i bezpyłowe maszyny, dzięki czemu prace wykonywane są szybko i na bardzo wysokim poziomie.

Cyklinowanie podłogi można podzielić na kilka etapów:

  • Wstępne wyrównanie powierzchni – polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy parkietu, celem usunięcia starej powłoki lakierniczej oraz wyrównania jej powierzchni. Etap ten jest najbardziej pracochłonny, gdyż stare podłogi są często bardzo nierówne i zdeformowane.
  • Szpachlowanie podłogi – polega na wypełnieniu ubytków pomiędzy pojedynczymi klepkami specjalną masą szpachlową. Dzięki temu uzyskujemy powierzchnię podłogi bez szczelin. Należy jednak pamiętać, że szpachlowanie podłogi nie zastępuje naturalnego drewna.
  • Szlifowanie wygładzające – podczas tego etapu zbierany jest nadmiar spoiwa szpachlowego, powierzchnia podłogi jest wygładzana w celu uzyskania pożądanej gładkości, tak aby można było przystąpić do lakierowania lub olejowania podłogi drewnianej.
  • Lakierowanie – Większość systemów lakierniczych opiera się na jednej warstwie podkładowej i dwóch warstwach lakieru nawierzchniowego. Jest to w większości przypadków wystarczający system lakierniczy. Oczywiście są odstępstwa od tej reguły. Związane jest to z chłonnością drewna. Niektóre gatunki drewna wymagają trzech warstw lakieru nawierzchniowego. Bardzo często lakiery w połysku również wymagają 3 warstw lakieru nawierzchniowego. Zastosowanie większej ilości warstw lakieru zalecane jest również w pomieszczeniach o zwiększonej intensywności użytkowania podłogi jak np. salon, korytarz, biura itp.
  • Olejowanie – Jest formą zabezpieczenia podłogi drewnianej innego typu niż lakier. W przeciwieństwie do lakieru olej nie pozostawia na powierzchni drewna wyraźnej błony lakierniczej. Drewno pokrywane jest warstwą oleju który ma za zadanie zabezpieczyć drewno przed wilgocią, a jego nadmiar podczas aplikacji jest zbierany. Podłoga taka ma ciemniejszą/cieplejszą barwę. W dotyku odnosi się wrażenie surowej podłogi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w obiektach intensywnie użytkowanych oraz narażonych na stały kontakt z wodą jak np. korytarz, garderoba, łazienka.