Piękne, stylowe i eleganckie. Dodają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Pośród wszechobecnych paneli stały się synonimem piękna, luksusu i elegancji. Moda na nie nigdy nie przemija. Drewniane posadzki są piękne, trwałe i zdrowe. Oprócz bardzo pożądanych walorów użytkowych budują klimat domowej przytulności i ciepła. Poza walorami estetycznymi podłogi drewniane są też bardzo dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Mają pozytywny wpływ na mikroklimat naszego otoczenia, regulując wilgotność w pomieszczeniu. Są materiałem bardzo trwałym, można je wielokrotnie odnawiać. W dzisiejszych czasach klient może wybrać parkiet nie tylko spośród drewna europejskiego lecz również spośród drewna egzotycznego, występującego w większej ilości kolorów.
Zajmujemy się profesjonalnym montażem podłóg z drewna litego i lakierowanego. Począwszy od sprawdzenia wilgotności podłoża, parkietu poprzez układanie podłogi, jej szlifowanie oraz lakierowanie i listwowanie.
Montaż podłogi drewnianej dzieli się na kilka etapów:
- Przed przystąpieniem do montażu podłogi drewnianej konieczne jest sprawdzenie wilgotności posadzki, jego równości i twardości. Dopuszczalna maksymalna wilgotność posadzki cementowej wynosi 2% mierzone metodą karbidową CM, oraz 0,5% dla podłoży anhydrytowych.
- Kolejnym etapem jest gruntowanie posadzki. Do każdej grupy klejów jest dedykowany określony grunt. Należy tego przestrzegać, gdyż niewłaściwy grunt może obniżyć adhezję kleju do podłoża. Gruntowanie posadzki ma za zadanie wzmocnienie podłoża jak również związanie drobin pyłu, który nie został wciągnięty podczas jej odkurzania.
- Montaż podłogi drewnianej odbywa się przy użyciu kleju. Obecnie producenci oferują kleje różnego typu, różniące się między sobą składem chemicznym oraz właściwościami utworzonej spoiny. Dobór kleju powinien być dokonany w oparciu o rodzaj klejonego drewna, wielkość klejonych elementów oraz powierzchnię do której będzie przyklejana posadzka drewniana. Do przyklejania podłóg dwustronnie lakierowanych zaleca się stosowanie klejów poliuretanowych dwuskładnikowych. W przypadku parkietów warstwowych lub wylakierowanych zaleca się stosowanie klejów bez emisyjnych lub o niskiej emisyjności. Ma to za zadanie uchronić podłogę drewnianą przed ewentualną deformacją w trakcie odparowywania związków lotnych podczas dosychania spoiny klejowej.
- Szlifowanie parkietu rozpoczynamy po 14 dniach od ułożenia podłogi. Ma to na celu wyrównanie wilgotności drewna do panujących warunków klimatycznych otoczenia. W tym czasie w drewnie spadają naprężenia wewnętrzne, można powiedzieć, że „parkiet układa się między sobą”. Prace wykonywane są bezpyłowo, przy użyciu nowoczesnych maszyn. Dzięki temu oferujemy Państwu wykonanie prac na bardzo wysokim poziomie w krótkim czasie.
- Do wykończania powierzchni stosuje się lakiery, oleje lub olejo-woski. Wybór preparatu do zabezpieczenia posadzki drewnianej uzależniony jest od upodobań klienta, jak również od przeznaczenia i sposobu użytkowania danej podłogi.
- Końcowym etapem prac posadzkarskich, jest montaż listew przypodłogowych. Ich wysokość od podłogi uzależniona jest przede wszystkim od wielkości pomieszczeń. Z reguły stosuje się wyższe listwy do większych pomieszczeń.
Ponadto w naszej ofercie znajdą Państwo:
- układanie parkietu, paneli, deski warstwowej,
- cyklinowanie bezpyłowe,
- lakierowanie, olejowanie, bejcowanie,
- listwowanie,
- wykonywanie dywanów podłogowych,
- wykonywanie bordiury,
- pomiary wilgotności drewna, powietrza,
- pomiary wilgotności jastrychu metodą CM.